Indvidualios veiklos mokesčiai

Bene vienas svarbiausių dalykų, kurį turite žinoti šia tema, yra tas, kad individuali veikla gali būti dviejų tipų: pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimą. Tai – skirtingi pasirinkimai, o kuris iš jų jums tinka, nuspręsti padės jūsų norimos vykdyti veiklos pobūdis, o taip pat ir faktas kad dirbant pagal individualios veikos pažymą, mokesčiai yra sumokami nuo gautos sumos, tuo  tarpu, norint įsigyti verslo liudijimą, teks skirti tam tikrą dalį pinigų dar prieš pradedant dirbti.

Ne ką mažiau svarbus yra ir kitas dalykas – kai kurie žmonės yra linkę galvoti, kad tuo atveju, jei dirbama vienoje ar kitoje įmonėje, tai individuali veikla pagal pažymą ar verslo liudijimą, yra nebegalima. Tačiau tai – tik neteisingas įsitikinimas, kuris nieko bendra neturi su realybėje –  galite dirbti bet kurioje įmonėje (nepriklausomai nuo to, kokios yra jūsų pareigos ar etatas), tačiau tuo atveju, jei jaučiate, kad yra dar viena veikla, kurią taip pat norėtumėte vykdyti laisvu nuo darbo metu ir iš to gauti pajamų, individuali veikla yra bene vienas tinkamiausių sprendimą – belieka tik įsigyti verslo liudijimą ar pažymą.

Tuo atveju, jei nuspręsite vykyti individualią veiklą pagal pažymą, turite žioti, kad jos gavimas jums nekainuos nei cento, bet reikės mokėti numatytą pelno ir pajamų mokestį už praėjusius metus. Viskas, ką tereikia padaryti – tai tik nuvykti į Mokesčių inspekcijos padalinį savo mieste, užpildyti dokumentus bei laukti, kol pažyma bus pagaminta (paprastai ji paruošiama per keletą darbo dienų). Beje, šiuo metu pažymą jau galima užsisakyti ir internetu, net neišeinant iš  namų. Tuo tarpu, jei veiklą, norėsite vykdyti pagal verslo liudijimą, iš anksto teks atseikėti tam tikrą sumą pinigų  jo įsigijimui. Įdomus dalykas yra tas, kad verslo liudijimas gali kainuoti nevienodą sumą pinigų – kiekviena savivaldybė numato tam tikrus jo įkainius.

Pateikti užklausą