Įmonių steigimas

Pradėti verslą dar niekad nebuvo taip paprasta. Jei turite laiko  paieškokite, internete rasite begales informacijos apie įmonės įsteigimo procedūras. O ir valstybinės institucijos nesnaudžia – įregistruoti įmonę bei atsidaryti banko sąskaitą galima iš ten, kur esate. Jei tik turite elektroninį parašą ir Jums tinka standartiniai steigimo dokumentai.

Žinoma, kartais didelis kiekis informacijos ir greitis gali trukdyti registruojant įmonę ir tik įnešti daugiau abejonių. 

3 pagrindiniai iššūkiai steigiant įmonę:

  1. Juridinė forma. Dažniausias klausimas – MB ar UAB? Abi turi savų privalumų ir trūkumų. MB gerai, nes nereikia įstatinio kapitalo, o nariai gali veikti įmonės vardu, nesudarydami darbo sutarčių. UAB privalumas – solidesnio, įprasto verslo įvaizdis. Mokestine prasme – mokesčiai tokie patys, išskyrus vadovo apmokestinimą, kuris palankesnis MB, jei uždirbama daug ir savininkas vienas. Kitais atvejais naudingiau UAB. 
  2. Įmonės pavadinimas. Negano to, kad įmonės pavadinimas turi atitikti įmonės veiklą, būti lengvai įsimenamas, yra apribojimų. Pavadinimas turi būti sudarytas laikantis lietuvių bendrinės kalbos normų. Trumpai tariant, tai turi būti lietuviškas arba panašus į lietuvišką žodį. PVZ. „Sharp“ – netinkamas, o štai „Šarpas“ jau būtų svarstytinas variantas. Jei pavadinimą jau sugalvojote – neskubėkite. Pirmiausia patikrinkite, ar nėra tapataus jau įregistruoto įmonės pavadinimo arba prekinio ženklo (Registrų centre ir Patentų biure).
  3. Registracijos adresas. Jei Jums asmeniškai priklauso butas, namas, administracinis patalpos, registruojant įmonę neturėsite problemų. Tačiau, jei patalpų neturite, teks pagalvoti apie artimiausius – tėvus, brolius, seseris, gimines, pažįstamus. Bėda ta, jog, steigiant įmonę elektroniniu būdu, reikalingas patalpų savininko elektroninis sutikimas (el. parašas). Tad teks tėvus ar pažįstamus motyvuotai įkalbėti išsiimti el. parašą. Jei iš savo aplinkos neturite, kas duotų sutikimą registruoti įmonę, lieka dar viena alternatyva – adresą „nusipirkti“. Yra įmonių, kurios prekiauja sutikimais registruoti įmones. Tačiau ir šiuo atveju gerai paieškokite, nes tuo pačiu adresu gali būti įregistruota dešimtys, o kartais šimtai įmonių, kurių tarpe atsiras ir turinčių ne pačias geriausias istorijas, o tai gali būti pastebėta VMI ar kitos valstybinės institucijos.

Jei neturite laiko naršyti ir analizuoti – kreipkitės į konsultantus. Žinoma, ir mes galime atsakyti į Jums rūpimus klausimus dėl juridinės formos registravimo ypatumų, mokestinės aplinkos, suteikti įvadines buhalterinės apskaitos konsultacijas bei įsteigti MB, UAB, VšĮ, Asociaciją.

Pateikti užklausą