Pajamu mokestis

Kaip bebūtų gaila, tačiau turbūt niekam nėra paslaptis, jog Lietuva yra priskiriama toms šalims, kuriose emigracijos lygis yra vienas aukščiausių ir sunkiausiai suvaldomų tarp visų Europos šalių. Kokios yra šio, daug kam skaudaus, fakto priežastys ir ar kaip nors galime tai pakeisti? Anot šios situacijos ekspertų, žmones rinktis emigracijos kelią neretai skatina tai, jog verslo kūrimo sąlygos Lietuvoje, pasak jų, yra ganėtinai sunkios.

Tie verslininkai, kurie išvažiuoja kurti savo uždarųjų akcinių bendrovių į kitas šalis teigia, jog viena didžiausių kliūčių yra pajamų mokestis. Anot šių verslininkų, jis yra neadekvatus. Tačiau, kaip ten bebūtų, labai svarbu yra suprasti, jog tai – tik vienos pusės požiūris. Ar tikrai tai trukdo kurti verslą Lietuvoje?

Pajamų mokestis (gyventojų pajamų mokestis; anksčiau Lietuvoje – fizinių asmenų pajamų mokestis) – mokestis, renkamas nuo fizinių asmenų pajamų (darbo užmokesčio, honoraro, individualios veiklos pajamų, turto nuomos ir pan.). Pajamų mokestis gali būti proporcinis, progresinis arba regresinis. Įprastai valstybė nustato neapmokestinamą minimumą, nuo kurios pajamų mokestis neimamas. Neapmokestinamas minimumas didinamas priklausomai nuo fizinio asmens neįgalumo, turimų vaikų ir turimų neįgalių vaikų skaičiaus, taip pat jis priskiriamas vienišoms motinoms ar tėvams.

Daugiau informacijos rasite VMI portale.

Pateikti užklausą