Buhalterijos perdavimas

Dažnai vadovams iškyla klausimas – kaip vykdoma buhalterijos perdavimo procedūra? Kiek tai užtrunka?

Pati perdavimo procedūra nėra sudėtinga, tačiau užima šiek tiek laiko (dažniausiai buhalterijos perdavimas užtrunka apie mėnesį).

Pirmiausia nustatykite datą, kuriai turėtų būti užbaigta buhalterija. Dažniausiai tai būna kalendorinio mėnesio pabaiga. Metų laikas nėra labai svarbus, gal tik metų pabaiga bei pradžia kiek sudėtingesnė buhalteriui. Taip pat reiktų atsižvelgti ir į įmonės veiklos sezoniškumą. Tikslinga buhalteriją perduoti tuo metu, kai įmonė vykdo mažiausia veiklos.

Kai data nustatyta, esamas buhalteris turi užbaigti ir paruošti buhalteriją perdavimui, o naujasis buhalteris – gautus duomenis patikrinti ir apdoroti. Pačiame perdavimo procese vadovai paprastai dalyvauja minimaliai. Tačiau turi suteikti daug informacijos naujam buhalteriui apie įmonės veiklą, nusistovėjusias taisykles, išdėstyti lūkesčius.

Prieš perduodant buhalteriją kitam buhalteriui ar įmonei, verta suderinti tiekėjų, pirkėjų skolas perdavimo datai, patikrinti, ar sutampa pinigų likučiai banko sąskaitoje, kasoje – su atvaizduota buhalterijoje, peržvlegti, ar buhalterio pasirašyti visi reikiami dokumentai. Tai pagrindiniai dalykai. Visa kita patikrina buhalterinius duomenis perėmęs buhalteris ar įmonė. Jei bus klaidų, Jūs apie jas sužinosite.

Jei buhalteris yra atsakingas ir išmanantis savo veiklą, buhalterijos perdavimas nesukels papildomų rūpesčių vadovui. Kitu atveju gali kilti probelmų dėl nepilnos ar klaidingos informacijos perdavimo bei delsimo.

Tikslinga perduoti buhalterijos tvarkymą, kai kyla įtarimas, kad buhalterija tvarkoma neteisingai. Perduodant visuomet bent minimaliai patikrinamas buhalterinių duomenų teisingumas. Jei nesate tikri dėl įtarimų pagrįstumo, galima atlikti buhalterijos patikrinimą (reviziją ar auditą).

Algis Teišerskis

Pateikti užklausą